Materiály ke stažení | www.hasici-vzdelavani.cz

Domů » Psychologická služba

Materiály ke stažení

Materiály (informace) ke stažení a odkazy:
V této sekci budou k dispozici materiály zahrnující problematiku psychologické služby s vazbou na výkon služby jednotek PO. Materiály jsou primárně určeny k odborné přípravě jednotek PO.

Mobilní aplikace První psychická pomoc - pomůcka při stabilizaci člověka v náročné životní situaci

Metodické DVD - "Komunikace s osobami se zdravotním postižením při MU" vzniklo v roce 2014 ve spolupráci s psychologickou službou GŘ HZS ČR (PhDr. Zuzana Dittrichová) a HZS Zlínského kraje (Mgr. Soňa Pančochová), dále ve spolupráci se členy týmu posttraumatické péče HZS Zlínského kraje, s videostudiem Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč, se SONS z Kroměřiže, s Tyfloservisem ze Zlína, se členy  sledge hokeje klubu z Olomouce, s ÚSP z Javorníku v Chvalčově a zejména ve spolupráci s osobami se zdravotním postižením. Výukové DVD má sloužit hasičům a záchranářům k tomu, aby se snáze orientovali v tom, jak mohou co nejlépe navázat komunikaci s lidmi se zdravotním handicapem při zásahové činnosti a jednat, tak aby se zvýšili jejich pocit bezpečí a zajistili porozumění tomu co se děje a co se dít bude. Toto metodické DVD je unikátní ve světě a je jedinečné v tom, že i přesto, že situace jsou simulované, tak v nich vystupují skutečné zdravotně postižené osoby. DVD se stalo projektem roku HZS ČR v roce 2014.

Metodické DVD - "První psychická pomoc" vzniklo v roce 2012 na podnět psycholožky HZS Zlínského kraje, Mgr. Soni Pančochové a některých členů týmu posttraumatické péče HZS Zlínského kraje.Výukové DVD má sloužit hasičům a záchranářům k tomu, aby se snáze orientovali v tom, jak se lidé zasažení mimořádnou události cítí a zejména v tom, jak s nimi mohou v těchto těžkých chvílích mluvit.