Jednotky HZSP a SDHP | www.hasici-vzdelavani.cz

Jednotky HZSP a SDHP

Materiály ke stažení

V této sekci budou k dispozici podpůrné materiály zahrnující problematiku jednotek HZS podniků a SDH podniků (např. Pokyny generálního ředitele HZS ČR). Rovněž zde naleznete materiály sloužící k odborné přípravě jednotek PO.

• Prezentace z instrukčně metodických zaměstnání apod. naleznete ZDE.

Odborná způsobilost - POP

MV-GŘ HZS ČR vydalo Pokyn generálního ředitele HZS ČR č. 53/2013, k odborné způsobilosti zaměstnanců zařazených na vybraných funkcích v jednotkách hasičských záchranných sborů podniků a členů vykonávajících službu v jednotkách sborů dobrovolných hasičů obcí nebo podniků jako svoje zaměstnání v pracovním poměru. Pokyn naleznete ZDE a ZDE (ve formátu "Doc").

Jednotky HZS/SDH podniků - výkon služby

V této sekci naleznete podklady zahrnující problematiku jednotek HZS podniků a SDH podniků. Cílem je primárně poskytovat podporu v oblasti provádění odborné přípravy k získání odbornosti zaměstnanců jednotek HZS podniků a SDH podniků, dále v oblasti pravidelné odborné přípravy apod. Problematika pravidelné odborné přípravy (např.: "Základní zaměření (témata) pravidelné odborné přípravy na příslušný kalendářní rok") je zahrnuta v sekci "Společné vzdělávání - Výkon služby - Pravidelná odborná příprava". Oblast odborné přípravy a odborné způsobilosti členů jednotek SDH podniků je řešena v sekci "Jednotky SDH obcí/podniků".

Rádi zveřejníme zajímavé podklady zahrnující problematiku jednotek HZS podniků (podněty zasílejte na e-mail: viktor.vojtech@grh.izscr.cz).

Dokumentace jednotky

V této části bude k dispozici dokumentace jednotek HZS podniků a SDH podniků (např.: Řád výkonu služby apod.). Další dokumentaci je možno dohledat v sekci "Jednotky SDH obcí" - kapitola "Dokumentace jednotky (ZOU, metodiky, řády apod.)".

1. Řád výkonu služby v jednotkách HZS podniků, SDH obcí a SDH podniků

Řád výkonu služby

Jednotky SDH podniků

________________________________________________________________________________________________________

V této sekci naleznete podklady zahrnující problematiku jednotek SDH podniků. Cílem je poskytovat podporu v oblasti provádění odborné přípravy a odborné způsobilosti členů jednotek SDH podniků, dále v oblasti pravidelné odborné přípravy apod. V této věci je nutno upozornit na fakt, že výše uvedené oblasti lze primárně nalézt v sekci "Jednotky SDH obcí" - kapitoly: "Odborná způsobilost členů" a "Základní - pravidelná odborná příprava členů".

Rádi zveřejníme zajímavé podklady zahrnující problematiku jednotek SDH podniků (podněty zasílejte na e-mail: pavel.nepovim@grh.izscr.cz).

Základní - pravidelná odborná příprava členů

A. Základní odborná příprava členů dobrovolných jednotek PO: Pokyn generálního ředitele HZS ČR a náměstka ministra vnitra č. 36/2003 k provádění odborné přípavy a odborné způsobilosti členů jednotek SDH obcí a jednotek SDH podniků v čl. I uvádí následující:

1) "Členové dobrovolných jednotek PO mohou samostatně vykonávat službu při zdolávání požáru až po absolvování základní odborné přípravy (ustanovení § 72 odst. 2 zákona o požární ochraně).".