Požár dopravních prostředků | www.hasici-vzdelavani.cz

Domů » Výkon služby » Bojový řád » Požární zásah - analýza vybraných požárů

Požár dopravních prostředků

V garážích Dopravního podniku města Opavy došlo 20. října 2013 k rozsáhlému požáru zaparkovaných trolejbusů. Na místě zasahovalo celkem 15 jednotek hasičů s 23 kusy techniky (13 cisternových automobilů, 3 automobilové žebříky, 6 dopravních a nákladních automobilů, 1 vyprošťovací automobil a 1 speciální protiplynový automobil).  Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že hoří uvnitř depa (hala o rozměrech cca 60 x 40 metrů), ve kterém jsou zaparkovány trolejbusy a autobusy. Nasazeno bylo celkem 5 proudů k uhašení požáru, z toho čtyři dovnitř haly a jeden na střechu haly. Celý zásah byl velmi komplikovaný a nebezpečný vzhledem k přítomnosti elektrické energie v trolejích a k silnému vývinu kouře. Kompletně shořelo 6 trolejbusů, ostatní byly požárem nebo zplodinami poškozeny.

Sledujte postupně jednotlivé stránky prezentace, poslouchejte doprovodný text a snažte se porozumět danému tématu. Do přednášky jsou zařazené kvízové otázky, na které průběžně odpovídejte.

autobus, trolejbus, tramvaj, požár, depo, trolej, kolej

Odkazy: